İnstagram için ufak bir ipucu

Ubay

teknokutu.com / perpatedarik.com
Yönetici
Instagram ile ilgili ufak bir bilgi vermek istedim.

Bir dizi video ve resimlerini haberlerini paylaştığım instagram sayfam var.
İlk başlarda 200-300 paylaşım yaptıktan sonra sıkılmıştım ve haftada bir paylaşım yapmaya devam ettim. Sonra gözlemledim ve büyük sayfaların hepsinde en az günde 1 kez ve en fazla günde 3 paylaşım yapıyorlardı. Ben de tekrar ilgilenme kararı aldım. Özellikle dizinin olduğu gün 3 paylaşımdan fazla paylaşım yaparak devam ettim.

Birkaç hafta sonra toplam paylaşım sayısı 600-700 civarı olduğunda binlerce takipçiye sahip olmuştum. Tabiki bunlar boş takipçi değil. Beğenen ve yorum yapan takipçiler hepsi.

O yüzden sizde instagram hesabı yönetiyorsanız yılmayın. Sabah öğle akşam paylaşım yapın. Etiketlere dikkat edip sadece ilgili etiketleri ekleyin ve konum kesinlikle seçin.
Örneğin bir izmir dizisi ya da karadeniz dizisi izliyorsanız o dizi ile ilgili etiket ekleyin ve örneğin karadeniz illerini konum olarak ekleyin.

Demem o ki; bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur! ?

AutProg

Her şey bilim için!
Bazı kategorilerde ilgi yoğunluğu göstersen dahi verim alamazsın. Sabır, doğru tercih ve disiplin çok önemli.

Ubay

teknokutu.com / perpatedarik.com
Yönetici
autprog' Alıntı:
Bazı kategorilerde ilgi yoğunluğu göstersen dahi verim alamazsın. Sabır, doğru tercih ve disiplin çok önemli.
işte bu işe girmeden önce doğru kategoriyi seçmek çok önemli

Üst Alt