En Etkili 3 Dış SEO Yöntemleri

Ubay

teknokutu.com / perpatedarik.com
Yönetici
Katılım
6 Ara 2019
Mesajlar
187
Beğeniler
54
Konum
İstanbul
#1
Arkadaşlar size en etkili dış SEO yöntemlerinden bahsediyorum. Bunlar dışında sizinde tavsiyeleriniz var ise yorumda paylaşabilirsiniz.

1. Özgün İçerik:
Bu konuda en baştan söylemek istediğim bir konu var ki, özgün içerik sadece yazı (makale) değildir. Özgün olarak oluşturduğunuz resimler, videolar ve her türlü materyal bu kapsamda yer almaktadır. En çok kullanılan yöntem olan makale için birkaç detay söyleyeceğim.
  • Kesinlikle %100 özgün içerikleri işinize tam yarar. Fakat, teknik, sağlık konularu gibi konular ile herkesin bolca makaleler yazdığı bir alanda uğraşıyorsanız kullanılan terimlerden veya tanımlamalardan ötürü özgünlük oranınız %100 olmayabilir. Google’da bunu göz önünde bulundurup %80 ve üstü özgün olan makalelerinizi özgün içerik olarak kabul etmektedir.
  • İmla kılavuzunun ne kadar önemli bir şey olduğunu editörler Google sayesinde bir kez daha anladılar. Google özgün makaleleriniz de imla kurallarını da anlamakta ve ayırt etmektedir. Ayrıca, noktalama işaretleri de artık önemli bir hal almış bulunmaktadır.
  • Kaç kelime yazmalıyız konusu hep muallak ve tartışmalara sebep olmuştur. Genel geçer bir kural olarak 300 kelime denilmektedir. Oysa bir konuyu yazabilecek en net ve anlaşılır kelime sayısı ile yazılması uygundur. Bu bazen 250 kelime bazen 1000 kelime olmaktadır. Aynı cümleleri tekrara düşmeden, cümleleri eşanlamlılarla çoğaltmadan mümkün olduğunuz en uzun halde yazmaya özen gösterin.

2. Backlink:
Bu backlink ne kadar tartışılsa da işe yaradığı su götürmez bir gerçektir. Bunun bir sebebi de sizin popülerliğinizi artırıp daha çok arama sonuçlarında görünmenizdir. Fakat, yapılan en büyük hata yanlış backlink almaktır.
  • Kesinlikle sizden daha kötü sıralama ve sonuçlara sahip bir siteden backlink almayın. Örneğin, siz kendi anahtar kelimenizde 8.sayfada çıkarken backlink aldığınız site de kendi anahtar kelimesinde ilk 5 sayfada yer alıyor olmalı.
  • Alakasız sitelerden backlink alınmamalı. Sağlık üzerine bir websiteniz varsa yazarkasaları anlatan bir siteden backlink almanızın bir mantığı yoktur.
  • Aldığınız backlink site uzantıları; com, com.tr, net, net.tr, edu, gov olması size avantaj sağlayacaktır.
3. Forumlar, Dizinler ve Sözlükler:
Sitenizi sık sık forumlarda, sözlüklerde geçirmenizi öneririm. Reklam gibi yazılardan çok sitenizde yayınladığınız bir yazının bir kısmını paylaşıp devamını sitemizden okuyun diyebilirsiniz yada bir hizmet veriyorsanız hizmetinizi tanıtım sitenizi url olarak eklemeniz size iyi bir backlink kazandıracaktır. Forum denilince akla ilk gelenler donanımhaber, chip, kadınlarkulübü gibi siteler olmaktadır. Oldukça da işe yaramaktadır.
Sitenizi başta DMOZ olmak üzere ne kadar fazla dizine ekleyebilirseniz o kadar pozitif geri dönüş alırsınız. Çünkü; dizinler o sektörde o hizmet alanında iş yaptığınızı arayan herkese ilan etmektedir.

Sözlükleri kullanmakta işe yarar. İnterneti herkes kullanmakta fakat en çok gençlerin internet kullandığı hatta internetten çıkmadığını düşünürsek sözlükler gençlere ulaşmada önemli bir alandır. Ekşisözlük, itüsözlük gibi sözlük siteleri oldukça ciddi etki yaratmaktadır.
 
Üst Alt