Korona Virüs Türkiye'de Görüldü

Sizce Türkiye'de Corona Virüsü Yayılır mı?

• Kullanılan toplam oy
    5

Ubay

teknokutu.com / perpatedarik.com
Kayıtlı Üye
Öncelikle yukarıdaki anketi cevaplarsanız sevinirim.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca biraz önce, yani 00:45 civarlarında beklenen açıklamayı yaptı.
Zaten gün içerisinde Korona Virüs ihtimali Türkiye'de de var demişti.
Biraz önceki açıklamasında da 1 erkek hastanın Corona Virüse yakalandığını ve şuan karantinada olduğunu söyledi. Ailesi de kontrol altına alınmış. Bu arada Korona Virüs olan hastanın sağlık durumu iyiymiş.
Umarım diğer ülkelerde de olduğu gibi ülkemizde de sıkıntılı günler yaşamayız.

Son bir bilgi; Sağlık Bakanlığı, hudut ve sahil çalışanlarının izinlerini ikinci bir emre kadar iptal etti.

hafizyazar

Ya bâkî , entel bâkî. ❤️❤️❤️
Yönetici
Admin
Allah sonumuzu hayır etsin. Temizliğe her zamankinden daha fazla önem vermeliyiz. Eğer çevrede hasta olduğundan şüphelenilen kişiler varsa uzak durmalı ve öpme , sarılma ve hatta tokalaşmayı bile virüs geçene kadar ertelemeliyiz. Bakalım görelim. Neler olacak .

emre

Kayıtlı Üye
Vay arkadaş ! Corona diye diye coranayı ülkeye soktuk. Hayırlı uğurlu olsun. Maskeciler kına yakar artık. Yine de virüsden daha tehlikeli olan şey yanlış bilgilendirilmedir. Ortaya çıkan her bilgiye kanmamak lazım.

Ubay

Kayıtlı Üye
Maskeciler köşeyi döner yakında :)
Geçenlerde bir arkadaş bahsetti. Sınıra yakın bir ülkede tanıdık olduğunu, 20 milyon adet maske var satalım diyordu :)

hafizyazar

Yönetici
Admin
Maskeciler köşeyi döner yakında :)
Geçenlerde bir arkadaş bahsetti. Sınıra yakın bir ülkede tanıdık olduğunu, 20 milyon adet maske var satalım diyordu :)
Tanesini 10₺ ye verseler 200 milyon lira . Güzel para ama yedirmezler. Cimere yazarız

hafizyazar

Yönetici
Admin
Serbest piyasa olduğunu sanıyordum, sanırım ticarette sağlık alanında denetim yapılıyor.
Denetim yapılması çok iyi aslında. - inşallah yayılmaz ama - hastalık yayıldığında 1 liralık maskeyi 10 hatta 100 e bile satarlar yoksa.

AutProg

Her şey bilim için!
Silver Üye
Denetim yapılması çok iyi aslında. - inşallah yayılmaz ama - hastalık yayıldığında 1 liralık maskeyi 10 hatta 100 e bile satarlar yoksa.
Zaten evden zorla çıkıyordum şimdi kendimi kökten eve kilitleyip, asosyal hayatıma devam edeceğim sanırım. :rolleyes:
Virüsün yaşlılarda daha çok ölüm riski barındırdığını duydum. Doğru mu?

Yaşlı değilim ama sağlıklı beslenmiyorum ve iştahım hiç yok. Yani bağışıklık sistemim zayıf. :D Olur da virüs bulaşırsa neler olabilir acaba?

hafizyazar

Yönetici
Admin
Zaten evden zorla çıkıyordum şimdi kendimi kökten eve kilitleyip, asosyal hayatıma devam edeceğim sanırım. :rolleyes:
Virüsün yaşlılarda daha çok ölüm riski barındırdığını duydum. Doğru mu?

Yaşlı değilim ama sağlıklı beslenmiyorum ve iştahım hiç yok. Yani bağışıklık sistemim zayıf. :D Olur da virüs bulaşırsa neler olabilir acaba?
Yaşlılarda ve hastalarda ölümcül risk taşıyor. Sağlıklı beslenmene dikkat et sen yine de. ;)
Virüsün İstanbul'da çıktığı söylentisi var

Ubay

Kayıtlı Üye
Bakmayın Türkiye diğer ülkeler gibi pis bir memleket değil. Temizlik oranı çok yüksek